| test1999 a întrebat:

Am si eu o intrebare, vreau sa-mi deschid o crescatorie de iepuri, ce aprobari sau ce trebuie sa fac sa pot creste si vinde legal?

Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Carnet de producator de la primarie si este legal sa vinzi oriunde certificat de la veterinar iti trebuie numai cand te duci in piata cu ei si sa da pe loc pentru fiecare animal vandut.

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Pe langa aprobarile,care sa ateste ca poti avea o firma juridica, iti mai trebuiesc aprobari si de la Directia Sanitar Veterinara, de la Directia de Sanatate Publica.
Toate detaliile, in ceea ce priveste cresterea si comercializarea animalelor(vii), poti capata de la DSP-ul din orasul tau.