| Cristea468 a întrebat:

Aş avea nevoie de nişte recomandări pentru cărți de business/afaceri sunt pasionat începător, am 16 ani şi sper să intru la jandarmeria Romană, iar în timpul liber să fac afaceri şi cât aş putea să mai citesc acum până nu fac 18 că atunci sigur o să intervină alte probleme... mulțumesc de înțelegere.

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Conform Statutului cadrelor militare (Legea nr. 80/1995), art. 30 b) nu poti sa fi simultan si jandarm si om de afaceri.

http://www.dreptonline.ro/legislatie/statutul_cadrelor_militare.php

| Cristea468 explică (pentru JackR):

Mersii că mi-ai zis de asta nu am ştiut, cred că trebuie să mai citesc legile.
Dar nu îi problemă tot fac ceva afacere, trec pe soție laughing

3 răspunsuri:
| SenZTime4U a răspuns:

Poti incerca sa faci bani prin intermediul unui program numit EarnMoney, care iti da un bonus de 10 dolari pentru start si intre 0.5 si 10 dolari pe zi in functie de puterea calculatorului/laptopului tau.

Aici este link-ul de unde poti descarca aplicatia.Te poti uita pe Youtube pentru a te convinge ca aplicatia nu este un scam
https://earnmoney.download/?id=277421

| DoruFlorentin a răspuns:

Buna.
Daca vrei sa castigi bani, incearca sa folosesti baack.com platforma iti ofera un cashback de pana la 20% si au un program de afiliere super misto - primesti 50% de la cashback-ul primit de oamenii care i-ai adus. Am peste 25 de prieteni si practit toate cumparaturile le achit cu banii primiti din aceasta platforma, In plus bani de buzunar am mereu )))