| SteFFLY123 a întrebat:

As vrea sa-mi deschid un card de credit la banca(pe care pot primi bani si sa-i scot/sa bag bani si sa-i scot) dar nu stiu ce tip de card imi trebuie, daca trebuie neaparat sa am peste 18 ani(am 16), cat costa sa faci acest tip de card...as vrea,daca puteti, sa ma ajutati cu un raspuns din ce stiti.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu-ti trebuie card de credit pentru ceea ce vrei sa faci --- iti trebuie unul de debit.La B. Transilvania nu te va costa nimic si are comision 0 la retragerea din bancomate.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani, un contract de munca si o vechime in munca de minim 6 luni ca sa poti face un card la banca.

| djrobby a răspuns:

Poti face un card la otp bank junior plus 14-18 ani
http://www.carduridecredit.ro/OTP-Bank/JUNIOR-PLUS-RON-info.html