| deydeyf a întrebat:

Astazi am primit Acest mesaj de la Banca Transilvani a(BT Collect): "Stimate Client va solicitam sa efecuati imediat plata debitului restant in suma de -11.42 ron Multumim Banca Transilvania.".
Problema este ca nu pot sa depun bani in contul pesonal pentru ca lucrez tot timpul de la 08 la 17 si banca se inchide la ora 17:00. O sa fie probleme daca o sa platesc in data de 15 septembrie? Atunci primesc bani pe card.

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Ar trebui sa iti scrie pana la ce data trebuie sa efectuezi plata. Ori daca nu, suna-i la banca, vorbeste cu ei si intreaba-i. Dar mi se pare ca poate plati si altcineva din familia ta. Are nevoie de buletin sa vada ca este din aceeasi familie si poate plati ea.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Suma o poate depune si alta persoana.
De asemenea nu cred ca este prea mare problema daca amani pana in septembrie, poate doar sa creasca debitul putin, maximum cativa lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Transilvania este deschisa si sambata.