| Ggjsp2 a întrebat:

Am primit mesaj de la "BT Collect" si a zis ca "Stimate client, inregistrati un debit restant de 55.25 RON. Va rugam sa achitati de urgenta aceasta suma" si a mai zis ceva cod si un numar de telefon. Ajutor ca n-am bani, vine banca dupa mine daca nu platesc?!?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fă rost de bani si plateste acum suma asta. Că mai tarziu vei plati mai mult.

| sierra1 a răspuns:

Nu vine banca, tot tu o să mergi la ea să nu plătești PENALIZĂRI si/sau dobânzi

| Yuoia a răspuns:

Daca vrei sa scapi de biroul rau platnicilor, a datornicilor, sa nu ai probleme o viata, achita suma.
Dar poate fi mai rau. Suma creste din cauza dobanzilor si comisioanelor. Banca va vinde datoria la o firma de recuperari. Si aia, da, vor veni dupa tine.
Achita suma acum si scapi.

| IceRope a răspuns:

Pentru ăia 55 lei vei plăti vreo câteva sute, cel puțin, dacă se pune banca pe tine. Împrumută-te și dă-le banii ăia prăpădiți, că intri în rahat de nici măcar o vidanjă intergalactică nu te mai salvează.