| Alex432222 a întrebat:

Salut, ce știți despre HCMC stock?
Adică in 2015 era de miliarde și câțiva ani pana acum câteva luni era 0. 0000 stocul acum este 0. 0015
Ce credeți?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Par a fi penny stocks pentru o companie cu rulaj neglijabil.

| DataScience a răspuns:

Daca ai posibilitatea sa iei penny stocks, fiindca de exemplu pe Interactive Brokers trebuie sa bifezi optiunea de a putea sa tranzactionezi OTC stocks si dureaza cateva zile pana se accepta, ia de o suma mica care esti dispus sa o pierzi gen 10-100$, fiindca e posibil sa mai creasca in viitor sau sa scada inapoi si sa se duca la fund. Pentru viitor, gen orizont de cativa ani macar stii ca ai bagat acolo 10$ si poate s-au transformat in 100$ sau in zero $.