| branko29 a întrebat:

Salut, cu ce să ma ocup ca să-mi aducă bani!?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu munca in principiu

| OnuOnulică a răspuns:

Cu ce iti place tie. Angazeaza-te undeva unde iti face placere sa lucrezi si stii ca te descurci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ti place tie sa faci? Uite, eu as dori sa dau mai departe la medicina generala, ma duc la un liceu care are in profil multa chimie, biologie si fizica, adica Stiinte naturale sau Protectia mediului si pe urma dau la Universitatea de Medicina generala. Asta este pasiunea mea, medicina si daca am facuta facultatea de medicina pot sa devin doctor de familie, chriurg de orice fel, anestezist etc. Noi nu putem sa-ti zicem la ce sa dai, depinde numai de tine. Ce-ti place tie, cu ce ai vrea tu sa te ocupi.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Depinde la ce te pricepi cel mai bine, depinde de studii daca te referi la un job full-time. Daca e vorba de ceva part-time te poti ocupa cu impartitul ziarelor, pliantelor de fapt, se gasesc multe locuri de munca part-time, trebuie doar sa cauti

| Neuronul a răspuns:

Ai terminat o facultate sau un liceu?
Ce vârstă ai?
În ce domenii te pricei?
Vrei să ai un job oarecare şi să lucrezi doar pentru bani sau îţi doreşti să lucrezi într-un domeniu anume?
Dacă încă eşti student/elev poţi găsi un job part-time precum împărţitul pliantelor. De fiecare dacă când vezi un anunţ de angajare sună şi cere informaţii sau du-te personal şi discută cu angajatorul.
Eu când eram în liceu lucrăm într-un fast-food. De la ora 08:00 până la 14:00 eram la şcoală, iar de la ora 15:00 până la 00:00 eram la servici. Învăţăm doar noaptea. Dormeam puţine ore. Dar s-a meritat efortul pentru că am putut să termin un liceu ca maiapoi să dau la facultate şi mă puteam întreţine singură.
Contează foarte mult ce job îţi alegi şi cum îţi faci programul!

| Pandhoraa a răspuns:

O modalitate de a castiga bani o reprezinta activitatea de operator interviu asistat de calculator
e un job pe care il poti face de acasa, part time cu contract de munca
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

Răspuns utilizator avertizat
| AndreyBorona a răspuns:

Eu iti recomand marketglory, e cel mai simplu si placut, poti ajunge sa faci bani frumosi, dupa cateva luni se obsertva diferenta: http://www.marketglory.com/strategygame/Borona, eu joc de ceva luni si deja am facut ceva bani = referali si alte chestii care valoreaza destul de mult, dupa 5 luni ai sa vezi ca o sa castigi mult mai bine decat prostiile alea de clikuri.Bafta!

| andreirazvaniancu a răspuns:

Dacă vrei bani ușor fa video-blog (vlog) și din numărul vizionarilor o sa iasă bani frumos

| Alincacalin a răspuns:

Eu zic sa strângi placi de calculator si microprocesoare plăcile de calculator merg cu prețul de 50 pe kg iar microprocesoare merg 50 de euro pe kg