| IonutzZz07 a întrebat:

Salut! Daca mi-am facut cont pe o aplicatie cripto pe numele lui tata si depun cu cardul meu si retrag si eu am 17 ani imi inchid contul sau la card nu are treaba?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa sa poti lua ceva din contul ala, chiar ti-l vor bloca pentru ca nu ai voie sa faci cont pe un nume si sa incerci sa retragi pe un nume fictiv, mai ales ca esti minor si nu potis a te legimitezi fiindca este ilegal.
Credit acrdul sau cardul legat e conte ste intotdeauna verificat de cei care detin site-ul fiindca ei raspund legal in fata legii.
Te asigur ca-i imposibil sa poti scoate ceva pe cardul tau, mai ales ca nu ai numele tatalui si esti minor.
Au mai fost pe aici si altii ca tine, acre si-au facut cont cu buletinul tatalui pe site-uri jocurilor de noroc si cand au castigat amsiv si au incercat sa scoata banii, contul le-a fost blocat automat.
evident ca nu au putut demonstra ca acel cont este legal, odata ce ave ablocat un card bancar de minor care nu corespudnea deloc du datele contului.
Ca sa ajunga sa faca sesizare la Politei nu au putut, ca era caz de puscarie fiindca si-au insusit ilegal alta identitate, a saca, au raams cu banii luati si buzele umflate.