| Gigi2257 a întrebat:

Buna/salut. Am lucrat in Germania 4 ani cu aproximație. A trebuit sa îmi fac cont pentru primirea salariului. (Postbank). Când am plecat a mai rămas ceva bani pe card, între timp i-am cheltuit și contul a rămas pe 0, ulterior nu am mai ajuns prin Germania sa închid contul. Nici pana in prezent, din ce văd pe aplicație a intrat pe minus cu 60-80 e, ce e de făcut și cât este de grav? Ținând cont ca eu nu mai folosesc acel cont, cardul a expirat și nu au mai fost făcute tranzacții pe el de 2 ani. Eu am vrut sa îl închid de atunci dar nu am mai ajuns prin Germania, ce e de făcut și cât e de grav? Mulțumesc

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depui banii restanță în cont de aici, anunți banca online că dorești să închizi contul.

| Wr3nch a răspuns:

Contul nu se inchide cat e pe minus, deci singura varianta e sa transferi bani pe el si apoi se poate inchide. Dai un mail sau suni la banca, zici ca vrei sa inchizi contul si aia e.