| helpme1 a întrebat:

Salut, daca nu am terminat liceul pot sa ma angajez ca agent de vanzari pentru asigurari?
Stiu, stiu ca suna ciudat ca adresez intrebarea asta, dar am inteles de la cineva care se ocupa cu asa ceva ca nu iti cere studii superioare.
Va rog, daca stiti ceva concret Help me!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, ai nevoie de cursuri speciale pe care le poți face dar abia după ce termini liceul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a fi agent de asigurări trebuie să obții o diplomă de calificare, să înveți anumite teste finalizate cu un examen.

| gheorghe699 a răspuns:

Categoric da ..eu am doar studii postliceale si am lucrat in domeniu ..ai nevoie de liceu, chiar si fara bac.