| Andrei199114 a întrebat:

Salut, daca o persoana doreste sa ma imputerniceasca sa ridic un card bancar si acesta nu se afla in tara nu se poate?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca se poate, cu conditia ca acea persoana sa mearga la Consulat sau Ambasada Romaniei din tara unde se afla, sa faca acea Procura speciala, prin care te imputerniceste pe tine sa-i ridici cardul bancar de la banca xxx

| carevaescu a răspuns:

Cel mai probabil iți poate face o procură notarială la ambasadă română din țara în care se află.