| anonim_4396 a întrebat:

Imi ajunge salariul meu de 1.300 lei in mana, pe luna sa traiesc de unul singur intr-o garsionera cu chirie? Va rog ajutati-ma, este o intrebare foarte importanta pentru mine. funda

9 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Daca esti cumpatat, da!

| StefanDrg a răspuns (pentru Florentina9210):

Adica cumpatat? explica-mi te rog, sunt intr-un conflict mare cu ai mei si vreau sa ma mut singur, prietena nu am, am un loc de munca stabil unde sunt platit cu 1, 300 lei in mana, sunt singur. deci de unul singur pot sa ma mut? ajuta-ma te rog

| Florentina9210 a răspuns (pentru StefanDrg):

Cumpatat, adica, sa stii sa cheltui banii. Sa faci economii etc. Poti sa te muti, e bine cand locuiesti singur. Si mai ales e si mai bine cand ai banul tau. Daca mai ai ceva sa ma intrebi, imi lasi mesaj. Eu am iesit!

| StefanDrg a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai sa vedem. chiria cea mai mica pe care am vazut-o in anunturi e de 160 euro, adica aprox. 720 lei doar chiria, deci imi raman 580 lei pentru utilitati ( facturi, intretinere etc. ) mai ales ca mai trebuie sa mai si mananc si sa-mi mai cumpar si haine. Te rog mult sa ma ajuti, nu am prieteni la care sa apelez. multumesc

| Florentina9210 a răspuns (pentru StefanDrg):

Inteleg. Te ajut maine. Nu te muti in noaptea asta, nu? imi este somn si maine am o zi grea. Imi lasi mesaj cu ce mai vrei sa ma intrebi si iti dau raspunsul acolo.

| StefanDrg a răspuns (pentru Florentina9210):

Ok, multumesc frumos, te astept sa ma ajuti

| Dismally a răspuns:

Daca platesti 160 euro chirie nu iti ajung banii. Ai doua posibilitati:
1. Gasesti un loc cu chiria mult mai mica (slabe sanse)
2. Iti gasesti un loc de munca mai bine platit.
Eu iti recomand varianta 2, daca vrei sa te descurci singur, sa inchiriezi o garsoniera ai nevoie de un salariu mai mare.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Sau isi cauta un coleg cu care sa imparta chiria, insa va trebui sa doarma cu el in pat...

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru a imparti chiria cu un coleg ar trebui sa caute un apartament, nu merge intr-o garsoniera...