| Emanuel_Mihaila_1997 a întrebat:

Îmi spune si mie cineva cat înseamnă 1 dolar în lei?

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Te uiti la cursul valutar in ziua in care te intereseaza, 1$=4. 2448lei
http://www.cursbnr.ro/

| Emanuel_Mihaila_1997 explică (pentru nugasescusernameliber):

Adică 4,24 lei?

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru Emanuel_Mihaila_1997):

Azi da, maine poate va fi 4.30 sau 4.10 lei, verifica cursul valutar la zi.

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul difera, in functie de ce vrei sa faci (cumparare sau vanzare), de banca sau casa de schimb valutar si mai este cursul de referinta stabilit de BNR pentru o zi (acesta este doar pentru statistica si inregistrare in contabilitate), astazi acesta este 4, 2448 lei/dolar SUA.
Pentru vanzare cursul poate fi mai mic cu 5-10 bani iar la cumparare poate fi mai mare cu 5-10 bani fata de cursul de referinta.

1 răspuns: