| Alessio223 a întrebat:

Salut,merita sa investesc sa îmi fac propria firma de electrician sau cum se zice?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu merită deoarece o sa ai de platit taxe la stat de o sa te saturi, tu vrei sa faci un PFA? Statul i ti va lua impozit ai firmă ai bani chiar daca tu ai incasari mici sau deloc pe stat nu îl intereseaza ca tu nu ai clienti este treaba ta deunde scoti banii, tu mai bine fa ti clienti in mediul unde lucrezi ai prieteni vecini de bloc fa ti fluturasi le pui in cutia postala in blocul tau si vezi cine te cheaama ca sunt multi care au nevoie in casa de schimbat o priza un intrerupator de reparat sau montat o lustră si daca ai preturi bune te recomanda lumea, dar asta inseamna sa faci treaba buna sa fi maestru in electricitate nu sa le strici mai tare.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca merita, ca-i o profesie care se cauta si facandu-ti propria firma, poti sa lucrezi atat pentru persoane fizice cat si pentru copmanii mai mici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice ai face nu ascultă de CristiBucurești care te îndeamnă la evaziune fiscală.

| Frank51 a răspuns:

E irelevant ce îți spun niște străini, o companie aduce cu sine niște responsabilități pe care trebuie să le ai, și faptul că pui întrebarea spune că nu le ai.

| johnnny123 a răspuns:

În momentul ăsta merită să investești în a face liceul pe care nici nu l-ai început încă. Până la a avea propria firmă este cale lungă.

Răspuns utilizator avertizat
| Ovid100 a răspuns:

Dacă ai 10, 000 de euro de investit și vrei să te complici cu tot felul de acte și facturi, nu te oprește nimic.