| Cashews21 a întrebat:

Salut.
Stie cineva cum sa trimit niste bani in Anglia fara comision?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bani ii poti trimite prin transfer bancar de la banca la banca, platind comisioane internationale.
Ori folosind o companie de transfer bancar ca: Western Union, Money gram sau altele
O a treia varianta este sa-i dai unui amic din Anglia, care vine in tara si-i poate aduce.
In orice caz, nu exista serviciu de transfer international fara comision, ca nu-ti face nimeni de pe planeta asta un serviciu fara sa platesti.
Ceea ce vrei tu, pur si simplu nu exista!

Eu trimit bani din Australia catre Romania, prin transfer bancar si platesc $20 pentru indiferent ce suma vreau sa transfer.
Western Union mi-ar lua intre $35 si $50 pentru acelasi transfer.
Deci, serviciile de transfer bani, sunt mult mai scumpe decat un simplu transfer online, de la banca ta din Anglia, catre banca din Romania.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce anume sa trimiti?
La ce comision te referi, bancar, postal?

| Cashews21 explică (pentru Violleta2022):

Scuza-ma
bani vreau sa trimit

| Cashews21 explică (pentru Violleta2022):

Mersi frumos

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cashews21):

Bani ii poti trimite prin transfer bancar de la banca la banca, platind comisioane internationale.
Ori folosind o companie de transfer bancar ca: Western Union, Money gram sau altele
O a treia varianta este sa-i dai unui amic din Anglia, care vine in tara si-i poate aduce.
In orice caz, nu exista serviciu de transfer international fara comision, ca nu-ti face nimeni de pe planeta asta un serviciu fara sa platesti.
Ceea ce vrei tu, pur si simplu nu exista!

Eu trimit bani din Australia catre Romania, prin transfer bancar si platesc $20 pentru indiferent ce suma vreau sa transfer.
Western Union mi-ar lua intre $35 si $50 pentru acelasi transfer.
Deci, serviciile de transfer bani, sunt mult mai scumpe decat un simplu transfer online, de la banca ta din Anglia, catre banca din Romania.