| RazZvan_Rzv_1997 a întrebat:

Stie cineva daca as baga 10.000 de € in banca, cati bani as primii pe luna de la acea banca

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Pentru un depozit la termen (12 luni), in euro, rata dobanzii este intre 0.35 si 1.1%. Adica poti obtine maximum 110 Euro/an sau 9.15 euro/luna, din care trebuie sa platesti comisioanele banci si impozitul aferent dobanzilor bancare. Adica ramai cu vreo 6 Euro/luna.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste si pe aici: http://bit.ly/2EGBP2e

| christall a răspuns:

Depinde de banca. Au dobanzi diferite. Dar in ziua de azi dobanzile la euro sunt de 0, ceva. Adica nu iei mai nimic, decat ii tii la pastrare, iti mai si ia din ei pentru comisioane si taxe anuale de administrare. In concluzie cand e sa-i scoti, ai mai putin decat ai bagat.

| Țoglă a răspuns:

Întreabă la BT sau CEC, unde îi cel mai avantajos.

| RazZvan_Rzv_1997 explică:

Va multumesc! Am inteles. Dar daca as baga aceeasi suma dar in lei. Adica in jur de 460 de milioane in lei vechi. Banca ma plateste m ai bine daca îi țin la ei?