Am fost la un bancomat BCR să scot niste bani de pe un card de la BRD. Am băgat pinul pe care îl bag și pe aplicație, am ales eliberare numerar după care am ales card de debit și după mi-a zis sa scriu o sumă multiplă de 10 ca să scot banii. Am scris ba 10, ba 13, ba 100, ba 130 și tot nu mergea, la un moment dat mi-a zis că nu mă mai lasă să bag pinul pentru că am băgat de prea multe ori, după care am fost la un mega să cumpăr ceva cu cardul și nu mergea deoarece am băgat de prea multe ori pinul la banca. Mi s-a blocat cardul sau ce a fost în neregulă de nu m-a lăsat să scot banii?

Mulțumesc anticipat!

DAU FUNDĂ!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu te pricepi. Ai scris atatea sume ca l-ai zapacit pe saracul ATM. De obicei un ATM iti retine cardul in asemenea situatie. Suna la bancă.

| sierra1 a răspuns:

La ATM, e un nr de telefon afișat, sună acolo!

| Wr3nch a răspuns:

E blocat. Probabil ca PIN-ul de la card in sine e diferit fata de cel din aplicatie.
in motive de securitate, după a treia introducere eronată a PIN-ului, cardul vă va fi blocat. În acest caz, poţi merge la orice Agenţie BRD sau poţi apela serviciul MyBRD Contact la numerele (021) 302.61.61, 0800.803.803 sau *BANCA (*22622) pentru deblocarea codului PIN.

| Nume6 a răspuns:

Nu poţi scoate bani de la un bancomat BCR cu un card BRD! laughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru Nume6):

Unde scrie asta?

| AlisXc a răspuns (pentru Nume6):

De fapt poți, scoți de la orice atm bani indiferent de card dar cu dobândă

| AlisXc a răspuns:

Probabil e blocat, nu ți-a plătit vreo taxa gen administrare care sau ceva. Suna la call center-ul băncii o să îți explice ei ce s-a întâmplat.

Am sunat și mi-au deblocat cardul. Le-am zis că am băgat pin ul pe care îl bag și în aplicație și mi-au zis că poate să difere pin ul de pe aplicație și pin ul pe care trebuie sa l introduc la ATM, dar am scos și mai demult cu același pin de pe aplicație și a mers dar am scos de la un atm BRD. Probabil merge doar la un ATM de la BRD.

| Digikey a răspuns (pentru Unknown55):

Poate este prea devreme sa ai un card.