| MihaiG9192 a întrebat:

Am varsta de 18 ani... aproape 19 si sunt la liceu dar alocatia nu am primit-o din luna iunie cu toate ca am facut cerere. Ma puteti lamurii din ce cauza nu o primesc? Suntem in Decembrie, e retroactiv? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Alexandru_Ionut_1999_yOGF a răspuns:

O vei primi din 2019. Îți vei lua alocația pe toate lunile din luna iunie pana în ianuarie. Asa a fost și la mine. După ce am depus cererea aceea.

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Eu am depus acum 2 saptamani si mi s-a spus ca va veni in ianuarie, inclusiv cu toate restantele din urma.