| stefstefansteff123 a întrebat:

Salut TPU,as avea o problema si vreau sa ma ajutati. Eu vreau sa imi fac un video blog, si sa primesc bani de la YouTube dar nu am 18 ani (am 16) cum pot face sa primesc bani? Am cont bancar la BCR (de la scoala)

2 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu trebuie sa ai 18 ani. Tequila s-a apucat la 14 ani.
Treci banii pe numele părinților si ei ti-i dau tie.

| MyOriginal a răspuns:

Ca sa faci bani din Youtube iti trebuie muuulte vizionari, asa ca nu incepe cu ideea de bani, oricum ii faci, dar sa nu fii dezamagit. Fa cont paypal pe net, strangi bani acolo, si cand faci bani seriosi sa scoti 100 de dolari macar, atunci deschizi cont. Ca daca faci 1 dolar pe luna, nu vei putea intretine contul. Poti face si la 16 ani cu ajutorul parintilor.