| stefstefansteff123 a întrebat:

ma numesc Adrian si am 17 ani, eu la 18 ani vreau sa ma angajez la Centrul National de Cinematografie (sa creez filme si idei pentru filme sau povesti) de ce studii am nevoie?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ai auzit pana in prezent iti trimit acest material sa-l accesezi : http://unatc.ro/prezentare/index.php Dupa lecturare iti vei da seama daca ti se potriveste.

| Kogaion a răspuns:

Facultatea de Cinematografie, pe care o vei face dupa terminarea liceului.