| stefstefansteff123 a întrebat:

am 17 ani si vreau la 18 sa ma fac creator de filme (creez idei,povesti,roluri,vand filme facute de mine) si nu stiu cum sa procedez, niste sfaturi?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Deschide-ti un canal pe youtube si intre timp mergi la o facultate de viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tot strungar o sa ajungi...

| վፀiፀፀ a răspuns:

In primul rand ar trebui sa incepi un vlog pe youtube ca sa vezi daca ceea ce creezi tu prinde la public, mentionez ca pe youtube la nu stiu cate vizualizari primesti o anumita suma de bani.
Nu prea poti sa vinzi filme facute de tine fiindca nu are cine le cumpara daca nu esti cunoscut dar te poti implica in proiecte si concursuri cu scurt-metraje iar pe viitor, poti urma facultatea de actorie/cinematografie/regie si o sa ai mai multe sanse sa devii cunoscut si ca filmele tale sa fie cumparate. Nu te poti astepta la un succes imediat, trebuie sa incepi de jos pana ajungi sus!
Succes!

| Neuronul a răspuns:

Iei bac-ul. Intri la facultatea de Regie şi Film, iar între timp îţi poţi face un vlog să vezi dacă ideile tale atrag publicul happy