| Lester23 a întrebat:

Salut TPU. Se pot plati facturile de la engie/enel in rate?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu in rate ci parțial. La un aparat la care scanezi o factură anterioară

| Lester23 explică (pentru sierra1):

Nu inteleg

| Apokales a răspuns (pentru Lester23):

Te duci la o statie de plata, scanezi codul facturii si bagi in aparat cati bani vrei sa platesti. Asta e tot.

| Lester23 explică (pentru Apokales):

Okk dar platind din suma cumva mareste data scadenta sau ramane aceeasi?

| Apokales a răspuns (pentru Lester23):

Asta nu stiu. Stiu ca aveam oameni unde lucram si plateau o parte din suma sau plateau cat stiau ei ca trebuie cu o factura veche. Ai putea incerca sa suni maine la call center-ul lor, cred ca au asa ceva.

| Catrice a răspuns (pentru Lester23):

Data rămâne doar ca diferența de suma întra în factura următoare

| sierra1 a răspuns (pentru Lester23):

Scadenta e aceeași

| suntserios a răspuns (pentru Lester23):

Scadența e aceeasi

| Emma30555 a răspuns:

Poți suna la ei la call Center și sa ceri sa plătești eșalonat, se poate plăti în rate