| hellbound2009 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce se poate devenii daca faci facultatea de management?

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Dupa cum scrii de corect, poti deveni un mare dobitoc!

| donnie112 a răspuns:

Contabil, manager.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Exact - vei fi considerat economist dupa obtinerea diplomei. In zilele noastre nu prea mai conteaza ce studiezi, oricum sunt sanse mari sa ajungi sa profesezi in cu totul alt domeniu decat cel pentru care te-ai pregatit. Parerea mea e ca managementul e un domeniu general, care iti lasa portita deschisa pentru aproape orice ai vrea sa faci in viata. Iti deschide ochii si mintea, iti arata lumea asa cum e si o multime de elemente pe care in mod normal nu le vedem. Pe mine m-a maturizat mult si m-a facut sa vad viata cu alti ochi. Acum mai depinde si unde studiezi - eu am avut ocazia sa invat numai de la oameni valorosi in domeniu, recunoscuti si cred ca asta a contat foarte mult. La polul opus, daca te inscrii la vreo universitate unde se dau diplomele pe banda - desi vei avea probabil o diploma recunoscuta, pe termen lung nu-ti va folosi la nimic si pierderea e a ta. De timp si de bani!

| dannyjoker7 a răspuns:

Contabil

| Camelia21 a răspuns:

Domeniul tau este management, dar pe diploma de licenta cand vei termina o sa scrie economist, deci poti profesa ca manager, contabil, orice tine de stiinte economice.

| danutc91 a răspuns:

Salut, Dupa absolvirea facultatii de management vei deveni economist specializat in management. Deci economist.