| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Stiti daca se castiga in dezmembrarea motoarelor electrice pentru cupru si aluminiu? Stiu ca te chinui mult dar mi se pare profitabil. Evident daca o sa pot gasi motoare cu usurinta. Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Se castiga la limita existentei.
Dezmembrarea unui motor sau transformator electric este munca grea, necesita scule speciale.
Doar atunci incepe sa fie rentabil, daca prelucrezi cantitate mare, de exemplu daca faci un centru de colectare.