| DjFelix a întrebat:

Sunt student si dupa cum stiti viata este foarte grea. O cunostinta din italia imi poate asigura acolo exportul de catre cereale si anume grau. Intrebarea mea este ce acte trebuiesc si de unde le procur pentru a trimite acolo un tir de grau? Tin sa mentionez ca nu am nici un venit. Ce ar trebui sa fac? Trebuie sa imi deschid o firma? Sau pot procura actele de la producatorul roman? Dau funda

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Visezi "cai vezi"!--- nu ai bani, nu ai calitatea de producator, nu detii o societate comerciala, nu cunosti conditiile cumparatorului inclusiv asupra calitatii graului(unii au pretentii la admisibilitatea urmelor de cornul secarei, spre exemplu!).

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alessia5158):

Lasa l sa viseze, e gratis

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru doar un TIR de grau nu merita sa te implici (dupa parerea mea).
Eu m-as implica ca angajat la o firma exportatoare, de unde sa primesc un comision legal pentru intermediere.
Asta daca poti exporta cantitati mai mari, timp indelungat.