| CristiBSC a întrebat:

Vreau sa incep o mica afacere, si m-am hotarat ca in conditiile din prezent, pentru mine, cea mai buna alegere ar fi cresterea iepurilor.

Vreau sa stiu daca exista documentatii, pdf-uri sau daca puteti sa imi dati informatii despre diferite rase de iepuri, eventuale boli, custi necesare pentru cresterea lor si posibilitatile de a vinde produsul finit.

Precizez ca am o casa la tara si pamant, deci am spatiul necesar si furaje.

PS: nu stiu daca asta e categoria potrivita dar alta nu am gasit big grin

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Exista carti, exista si documentatii in format electronic.
http://www.cartiagricole.ro/carti/155/Cresterea-iepurilor-de-casa
Probleme mari sunt cu bolile, in special coccidioza, care afecteaza mai ales puii, in perioadele umede ale anului.