| Noru_Alecsandru_1998 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa merg la decathlon si sa platesc cu euro, primeste si euro?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde ai tu euro? Mergi si plateste ca tot omul normal, in lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Se plateste numai in lei, ca-i Romania.
Daca nu ai lei (ron), mergi la prima casa de schimb valutar sau banca si schimbi euro in lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu. Nu cash. Pe card e absolut irelevant ce valuta ai pe card

| sierra1 a răspuns:

La decathlon in zona euro se poate

| Vântulalb a răspuns:

Ete! Tot romanul rupt in dos plateste doar in euro. Esti atat de sarac incat nu ai niste amarati de Lei?

| felixf a răspuns:

Sigur ca se poate plati in euro, din Austria in sus. Nu ai intrebat in ce tara te afli deci nu cred ca raspunsul e relevant.