| IonutCiobanu a întrebat:

Vreau sa va intreb pe toti cei de aici cum as putea face rost de un job la varsta de 14 ani.
Am vazut mai multi prieteni care au si as vrea si eu unul.
Am vazut ceva in genu:owner de siteuri cu muzica, publicitate etc.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Totusi de ce nu iti intrebi pritenii care au deja joburi? (din punctul meu de vedere owner de site cu muzica nu e job, banuiesc ca ai vazut asta pe facebook). Eu una nu cunosc nicio persoana de 14 ani cu loc de munca.
E ilegal sa angajezi persoane sub 16 ani (persoanele intre 15 - 16 se pot angaja doar cu acordul parintilor), insa sub 15 ani nici nu se pune problema.

| raresbarbier a răspuns:

Incerca la avon

| Si_Atat_Sel_1996 a răspuns:

Nu poti deoarece la fabrica
Prioritarii care sunt angajati sunt aia care au parinti in fabrica, adica daca tatal tau lucreaza la wrty si tu vrei sa te angajezi acolo ai sanse mari, dar in alta parte nu... Numa la negru da nu cred...