| Anonim420420 a întrebat:

Vreau sa vand o bicicleta pe OLX si nu vreau sa va intreb urmatorul lucru!
Daca trimit bicicleta in tara (prin curier platit de mine) cumparatorul trebuie sa ma plateasca bancar? Sau exista si o alta metoda ca de exemplu sa dea banii curierului care ii va lasa la posta. laughingstiu e absurd dar nu ma pricep! AS VREA SA RASPUNDA CINEVA CARE A VANDUT SAU CUMPARAT PE OLX! MULTUMESC! OFER FUNDA

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Sunt doua modalitati de plata:
1. plata in avans, daca accepta cuparatorul iti va trimite banii inainte si pe urma ii trimiti tu produsul, la metoda aceasta costul transportul va fi mai mic.
2. plata in sistem ramburs - cumparatorul achita produsul cand il primeste, aici costul de livrare va fi mai mare.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trimiti pachetul cu plata ramburs, respectiv curierul va preda pachetul si va incasa pretul, urmand ca apoi firma de curierat sa-ti dea suma respectiva.

| katy a răspuns:

Plata se poate face cu ramburs.adica plateste la ridicarea coletului