| jurnalistu a întrebat:

Salut.Vreau sa fac schimb de diverse cu cineva pe internet si nu stiu cum se procedeaza la posta.Deci imi trimite pachetul si eu ma duc si il ridic si dupa trebuie sa il pun si pe al meu in aceeasi zi?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Va trimiteti fiecare pachetele cu ramburs si gata

| JohannesZu a răspuns:

Hai sa iti raspund eu ca vad numai raspunsuri rautacioase pe aici, faza e ca pentru schimb pe schimb nu prea exista nici o varianta numai sa trimiti tu un colet si sa ceri ramburs adica bani si dupa sa iti trimeata si el si tu sa ii dai bani inapoi, alta varianta nu exista, dar vezi ca si aici exista unele riscuri, ca de ex: daca trimite el primul si pune o suma mare si tu o platesti ca sa ridici coletul, tu dupa cand trimiti coletul tau exista posibilitatea sa nu mai vrea sa ti-l ridice si ramai cu bani dati!

| bilopart a răspuns:

De ce nu ai incredere in acea persoana?
daca nu trimite tu si trimite-i cu ramburs pachet, iti va explica restul cea de la ghiseu!
fnd?