| Andrei_Marin_1989 a întrebat:

Salutare, am platit de curand sa imi faca cineva site. Nu il pot gasi pe google dar daca scriu direct in bara de sus apare. Cum pot face sa apara mai repede pe google, mi-a zis cineva ca nu e indexat.Situl e stopice.ro este despre vanzare gheata carbonica, este si pe facebook stopice si apare pe google dar situl.ro nu apare. daca ma puteti ajuta pot si sa platesc daca e nevoie?

3 răspunsuri:
| sosostore a răspuns:

Trebuie sa inveti tu cum sa il promovezi. Trebuie sa inveti despre SEO, SEM. Gasesti pe google. El a facut site-ul. Daca se ocupa si de promovare probabil mai dureaza pana cand indexeaza google paginile.

| sosostore a răspuns:

Aaa..si cauta pe google : google webmastertools intri in contul tau si trebuie sa trimiti tu la indexat paginile, ai tutoriale acolo. Iti explica ei ce si cum se folosesc.

| andreo92 a răspuns:

O sa ti se indexeze el in timp, daca nu trimite niste ping-uri la google ( asa ti se indexeaza pana in 24 de ore )http://googleping.com/.

Oricum din cate vad eu pe el, nu ai foarte mult text si este destul de micut. Altceva e ca ai facut spam la taguri in footerul site-ului (ceea ce lui google nu o sa-i placa).
Te-ai gandit la ce keyworduri targetezi? ai facut un keyword research inainte sa vezi daca asa ceva se cauta pe google? Ca poate tu te chinui sa il rankezi dar de fapt nu cauta nimeni pe google asa ceva. PE primele locuri nu o sa-ti ajunga oricum daca ai doar cateva randuri de text acolo... incearca sa adaugi si un blog la el unde sa postezi regulat articole.