| Adrian1606 a întrebat:

Salutare,am si eu o nelamurire, am primit o hartie de la Eureko cum ca as avea o suma de bani in cont la asigurare de viata, as putea sa scot acei bani?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Numai daca anulezi asigurarea[ceri rascumpararea], dar in cazul asta nu vei avea decat de pierdut.

| Adrian1606 explică (pentru a1doru):

De pierdut in ce sens?

| Adrian1606 explică (pentru a1doru):

Oricum nu mai cotizez la ei de vreo 4 ani.

| a1doru a răspuns (pentru Adrian1606):

Pai nu mai primesti decat banii cu care ai cotizat, fara acumularile stipulate in contract. daca pui rata inflatiei pe perioada in care au stat banii la ei[adica sa actualizezi suma], ia vezi cat ai pierdut in afacerea asta
ps.ai facut o mare greseala ca nu ai dus contractul pana la capat. timpul trece si peste ani de zile ai fi obtinut o suma mai mult decat te-ai fi asteptat.asta este doar o parere personala asa ca ia-o sub rezerva de inventar.

| Adrian1606 explică (pentru a1doru):

Okay,multumesc mult!