| alexander07 a întrebat:

Salutare, as vrea sa stiu si eu cam ce acte am nevoie pentru a-mi deschide o firma de distributie. Daca se poate sa-mi spuneti tot ce as avea nevoie. Dau funda!

1 răspuns:
| denisdobra10 a răspuns:

Salut!
Daca vrei sa iti deschizi o firma ai nevoie de urmatoarele acte:
** contract de comodat pentru sediul social
** actul constitutiv
** rezervarea de nume pe care o obţineţi de la Registrul Comerţului
** chitanţa care atestă depunerea capitalului social (minimum 200 de lei)
** un set de formulare pe care le primiţi şi completaţi pe loc la Registrul Comerţului
** timbru fiscal de 4 lei, necesar a fi adăugat la dosarul (cu şină) depus la Registrul Comerţului.