| spiridusu01 a întrebat:

Asi dori sa cumpar niste actiuni,adr nu prea am idee cum asi putea face sau ce ar trebui sa fac sau pe cine sa contactez,m-am gandit ca ar fi bine sa cumpar la o firma de transporturi.
Asi avea si eu nevoie de cateva sfaturi,ideii, o indrumare de la cineva care se ocupa cu asa ceva.

Va Multumesc!

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Pai,actiuni poti cumpara de pe piata spot de la BVB.pentru asta trebuie sa iei legatura cu o firma de brokeraj, sa-ti deschizi un cont, sa-ti alegi un broker, si sa studiezi foarte mult firma sau firmele care te-ar interesa.
ps.sunt f. putine firme de transporturi care sunt cotate la bursa. sfatul meu este sa cauti sa investesti in alte domenii[de ex.actiuni la banca transilvania]. sunt multe de spus despre investitii, dar nu este locul aici.revin cu sfatul sa cauti un broker