| Lorenzo1 a întrebat:

Salutare,

Daca o persoana imi depunde bani in cont de la un ghiseu Banca Transilvania,eu avand cont la Raiffeisen, se percepe vreo taxa/comision?

Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Maxim 10 lei.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De regula, transferurile de bani interbancare se fac contra comision.

| Wr3nch a răspuns:

Vreo 9 sau 10 lei.

| Holiday a răspuns:

Nu-ti poate "depune" in cont la Transilvania in contul tau de la Raiff. Iti poate face ordin de plata, adica iti transfera banii din contul lui in contul tau.
Depinde de tipul de contract pe care il are cat il costa transferul. Poate fi gratuit, sau poate costa cativa lei, dar daca exista comision depinde si de suma transferata. La valuta in general comisionul e mai mare.