| Omnitrix a întrebat:

Sunt producator agricol si vand marfa in Bucuresti. Din 2015 incepe sa se dea impozit la stat?(am carnet de producător, nu cumpar marfa vand doar productie proprie)

2 răspunsuri:
| Kindly a răspuns:

Nu conteza ca esti furnizor sau distribuitor, sau amandoua. Orice venit din vanzari trebuie sa aiba TVA, altfel amenda variaza de la 8000 lei in sus, considerandu-se evaziune fiscala, ca si atunci cand nu dai bon fiscala. Trebuie sa ai act pentru orice in ziua de azi!
Birocratia este dusmanul numarul 1 al cresterii si dezvoltarii economiei romanesti!

| AdyColt a răspuns:

Orice venituri vor fi impozitate.