| andrei47 a întrebat:

Vrea sa devin producator de nuci si sa vand marfa in supermarket-uri. Ce acte si taxe imi sunt necesare si la cat se ridica valoarea txelor. FUNDA!

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ca sa infiintezi plantatii de nuci si sa ajungi cu ei pe rod ai nevoie de decenii.Cred ca doresti sa devii intermediar.Ca persoana fizica nu prea ai acces cu marfa im supermarketuri.Este bine sa faci parte dintr-o asociatie.Trimite intrebarea ta la revista "Lumea satului".

| andrei47 explică (pentru mira):

M-am gandit sa plantez puieti originari din Franta, Am auzit ca in 5 ani ajung la maturitate maxima si scot aprox 4 tone pe hectar.deci nu poti avea acces usor sa vinzi in supermarket. Multumesc.

| andrei47 explică:

M-am gandit sa plantez puieti originari din Franta, Am auzit ca in 5 ani ajung la maturitate maxima si scot aprox 4 tone pe hectar.deci nu poti avea acces usor sa vinzi in supermarket. Tatal meu a venit cu ideea pentru ca a vazut in Franta ca se vand bine pe internet.Multumesc.

| andrei47 explică:

Pai tot ceea ce stiu este de pe forumuri...

| andrei47 explică:

Fernor. daca imi poti da niste informatii de spre timpul de crestere pana la maturitate multumesc si vei primi funda fiindca m-ai ajutat.;]