| balu a întrebat:

daca am vandut ceva si am trimis prin posta cum primesc banii? FUnda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cum te-ai inteles cu cumparatorul. Cel mai bine este sa plateasca ramburs, respectiv plateste atunci cand primeste coletul si posta incaseaza suma si ti-o da tie. Numai bine!

| filipm2001 a răspuns:

Daca ai trimis cu ramburs, posta il incaseaza pe cumparator de suma ceruta de tine si ti-i aduce tie. Daca ai trimis colet simplu, poti sa astepti dupa bani... ii primesti doar daca mai vrea cumparatorul sa ti-i plateasca.
Succeswinking

| Silenceisanwser a răspuns:

Pai tot asa astepti sa iti vina bani pentru ca... functioneaza asa ai trimis coletu ajunge si asteapta sa fie ridicat sau il livreaza acasa depinde de curierat. si daca nu plateste nu primeste e simplu happy