| Dsu_Adt_2000 a întrebat:

Salutare tuturor! Joi am pus un colet cu ramburs la Posta Romana,dar am gresit prenumele persoanei!
Daca adresa si numele de familie sunt corecte, va mai ajunge la destinatie?

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Va ajunge sigur, daca il va putea ridica sau nu depinde de postas, in general se rezolva.

| Peridava a răspuns:

Va ajunge, dar e posibil sa nu- poata ridica. Mergi la Posta si cu ajutorul ofociantei trimite la oficiul destinatarului o telegrama de corectie. Stie functionara ce trebuie facut daca ii explici ce ai gresit. Te va ajuta. Stiu, pentru ca am patit asa ceva.