| Ionuț1991Andrei a întrebat:

Salutare! Un prieten mi-a făcut un transfer bancar joi( 21 aprilie), el fiind la BRD și eu la BT. Lui ii apare ca banii au fost retrași din cont, dar mie nici azi nu mi-au ajuns( 24 aprilie). E posibil sa fie de la sărbătorile pascale sau? Mulțumesc mult! ❤️ Paște Fericit!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banii de la o banca la alta se transfera in 24 de ore lucratoare.
Daca era aceeasi banca, transferul se facea in aceeasi zi.

Daca transferul s-a facut JOI 24 aprilie, urmatoarea zi lucratoare este MARTI, 26 aprilie 2022, deoarece vineri, sambata, duminica si luni sunt zile libere, de Paste!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sâmbăta băncile nu lucrează.

| doctorandus a răspuns:

Transferurile Sepa durează maxim două zile lucrătoare dacă sunt trimise înaintea încheierii zilei bancare (care are loc în jur de 14:30-16:30).

| Catrice a răspuns:

Aia e, ii vezi marți.

| Sophieka a răspuns:

Ai vazut tu cu ochii tai ca ti-a transferat banii?

| Ionuț1991Andrei explică (pentru Sophieka):

Da.

| Sophieka a răspuns (pentru Ionuț1991Andrei):

Trebuiau sa intre.

Eu folosesc ING si sunt multumita.

Informeaza-te despre Revolut... Am auzit multa lume vorbind despre el.

Răspuns utilizator avertizat