| mariucaaa28 a întrebat:

Stie cineva daca cei 2% din impozit pot fi redirectionati si spre centre de recuperare (sau doar spre organizatiile nonprofit)?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Am cautat pe Google despre "centru recuperare 2% impozit" si au aparut la rezultate site-urile oficiale ale unor astfel de centre, prin intermediul carora rugau ca cei 2% din impozit sa fie redirectionati catre ei. Prin urmare, nu cred ca e ceva ilegal si se poate alege si aceasta destinatie a micului procent din impozitul datorat la stat (daca lucrurile nu s-au schimbat intre timp).

| mariucaaa28 explică (pentru dannyel86):

Multumesc mult! am cautat sub alte forme pe google, si probabil din cauza asta nu gaseam informatii

| dannyel86 a răspuns (pentru mariucaaa28):

Cu placere! Bine ca te-ai lamurit. happy