Întrebare recomandată | totElodia a întrebat:

Teoretic, o ciupercarie poate genera profituri de peste 200.000 euro anual? Dar o cafenea sau un fastfood (in Bucuresti, de exemplu)?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de turisti, zona, fama de a atrage publicul dar nu cred ca atinge suma zisa de tine, macar 100.000€.

| onasis1961 a răspuns:

Depinde de ce suprafata si ce productie are.De cafenea si fast food, condeaza foarte mult vadul.

| KodrutZ a răspuns:

Brut, desigur. Net, mai stai pe-aproape...

| mixxjim a răspuns:

Nu mi-ai raspuns nici acum daca tu stii ce inseamna profit de nivelul asta, ca ai pus o gramada de intrebari din astea fara sa stii despre ce vorbesti de fapt. Nu o sa obtii niciodata profit la nivelul asta niciodata din cafenele, saormarii, fastfood restaurante etc. nici in Bucuresti, nici la Paris, nici pe Marte.

| totElodia explică (pentru mixxjim):

Stai tu linistit, sunt "cateva" persoane pe planeta asta care au reusit sa scoata profituri imense din afaceri de acest gen. Sunt altii care reusesc sa scoata mai bine de 500.000 euro din afaceri cu ciuperci, restaurante etc. Nu am spus niciodata ca nu sunt dispusa sa investesc chiar si de 20 ori mai mult decat profitul pe care mi-l doresc. Asa ca inceteaza sa mai fii ironic pentru ca nu functioneaza.

| mixxjim a răspuns (pentru totElodia):

Nu era deloc ironie, vorbeam foarte serios cand te intrebam daca stii ce inseamna profitul de care vorbesti, te-am intrebat si la o alta postare cu aceeasi intrebare si n-ai raspuns nimic serios. Evident ca sunt persoane care au scos mult mai mult si din nimic, dar daca tot vii si intrebi aici de 100 de ori acelasi lucru nu cred ca o sa te numeri printre acele persoane. Un calcul foarte simplu si un raspuns foarte simplu in cifre ar fi demonstrat ca stii despre ce vorbesti si ca esti serioasa cand pui aceste intrebari si nu doar de afli in treaba, iar daca imi dai acele 2-3 cifre de care vorbeam cred ca-ti dai si singura raspunsul la intrebarile multiple pe acelasi subiect pe care le-ai postat pana acum.

| viotedy a răspuns:

Teoretic,practica lasa de dorit.

Răspuns utilizator avertizat
| beniamin1994 a răspuns:

Depinde de tine! Spatiul cat de mare, cat de frumos ca design este! Vidul care este, chiar daca nu este vid asa mare daca sunt 2-3 atractii majore se mai ratacesc si pe la tine niste clienti! mai depinde si de preturile care le vei avea la fast-food! dar nu cred ca vei ajunge la 200.000 de euro!