| anonim_4396 a întrebat:

Știți cumva dacă la casele de schimb valutar sau la bănci prin București exista ruble rusești de vânzare?
Am înțeles că acum au scăzut foarte mult și ar fi o afacere să învestesc ceva lei în ele că o să le crescă prețul imediat după ce se termină cu toată nebunia asta.

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Daca esti sigur, dar sigur! ca le va creste pretul, poti sa cumperi.
Insa chiar daca mai erau, cred ca au fost retrase in contextul sanctiunilor impuse.

| RxTx a răspuns (pentru Iote):

Se termină și cu sancțiunile astea

15 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai bine cumperi BTC, ca si asta e destul de jos. Rublele or sa mai scada, stai tu calm...

| Brizbriz a răspuns:

Nu am auzit NICIODATA de ruble in Romania, la casele de schimb
insa, ce poti sa faci e sa iti faci un card Monese/Revolut si apoi sa iti deschizi si un cont in ruble

TOTUSI, s-ar putea sa te arzi, pentru ca se inchid complet orice canale bancare cu Rusia

| RxTx a răspuns (pentru Brizbriz):

Lasă lasă că dacă cumva or veni rușii pe aici să am ruble în buzunar, Și ce dacă dacă mă ard, unii bagă bani la păcănele alții îi dau pe droguri.
Eu nici nu beau nici nu fumez așa că pot să îmi cumpăr și eu de 200 euro Ruble
de 100 euro Yen Japonezi

| Brizbriz a răspuns (pentru RxTx):

Da, si invatam rusa, ca e buuuna (am facut 12 ani in scoala, maica-mea a fost profesoara de rusa si am invatat mai multa rusa din romanele lui Sven Hasselhee hee )

| RxTx a răspuns (pentru Brizbriz):

Eu imi doresc tare mult sa cumpar un aparat de masura care se gaseste doar pe site-urile din rusia, nu pentru ca in restul lumii nu ar exista de vanzare, doar ca eu sunt absolut sigur ca google ascunde foarte multe dintre rezultate in mod intentionat ca sa nu fie gasite foarte multe lucruri interesante care se afla prin rusia de exemplu google prezinta ca si cad pe planeta ar exista doar site-uri cu licenta unde ar trebui sa achizitionez jocurile pentru MS-DOS si pentru DOS si pentru zx spectrum sinclair calculatoare cu procesoare z80 dar pe yandex.ru care este tot un fel de google apar mult mai mute rezultate veritabile de la site-uri care ofera aceste lucruri gratis.

| RxTx a răspuns (pentru Brizbriz):

EU DORESC RUBLE DE HÂRTIE nu am încredere în calculatoare caritas si alte lucruri de genul asta FNI monese pe mine ma sperie chestiile astea virtuale dacă dă un impuls electromagnetic explodează soarele mai puternic si se ard toti tranzistorii serverele tot ce conține diode si tranzistori procesoare semiconductoare rezistente de pe planeta
atunci ce se intampla cu realitatea virtuala numere in servere de tabla bune doar pentru topit să se facă din ele ceaoane de făcut jumări în ele și săpun de casă în curte
că acolo se va ajunge după un impuls electromagnetic mai puternic
si asta nu este greu de realizat de orcare dintre țări
este nevoie doar de o bobină gigantică... nu mai spun si miezul din ce trebuie făcut și energia cea multă de unde să fie luată ca să nu dau idei la alții

Cred că omenirea acesta o să fie resetată cât de curând pentru că prea sunt multe zgârienoruri viermi suspendați în aer oameni care consumă mănâncă

Cred că asta sa si dorit cu covid-ul să fie aleși câțîva cercetători sitintifici câtiva oameni foarte sanatosi si restul să fie trimisi pe lumea cealalta ca sa restarteze planeta cu oameni culti profesionisti experti perfect sanatosi destepti frumosi
si sa faca toata plaenta un fel de nordvegia elvetia asa o casa aici o casa la câțiva Km distanță,
la ce folos atât de mulți consumatori dacă pentru războaie nu mai e nevoie de aruncători de pietre cu praștia sau de bâte sau de bătăuși cu sabia mitraliera pumnii
acum razboaiele se duc la bursa de valori
La ce folos atat de multi oameni care sa polueze planeta care nu fac ceva concret folositor cu mâinile lor
nu softuri păcănele realitate virtuală tâmpenii pe internet frecat de mentă
ci să fabrice ceva util un burghiu o sapă o greblă un cartof ceva real concret palpabil
că de notari avocați judecători juristi contabili și multe alte meserii ACTORI SOCIALI nu va mai fi nevoie pentru că locul lor poate fi luat de inteligenta artificiala
care va face treaba asta mult mai bine de cat un om care poate sa fie subiuectivist si care poate avea greseli scapari...
De ce sa alerge atatea masini de nebune prin oras
la ce folos sa se polueze atat de mult daca omenii acestia nu se duc la o fabrica sa lucreze in banda sa fabrice ceva cu mana lor
ci ei fac in interiorul globului de sticla in interiorul cetatii câte ceva
unii altuia
eu te tund pe tine tu imi oferi mie consutanta
si tot asa
si până la urmă dacă ai trage o linie in jurul orasului
la ce folos că noi astia din orase facem circ intre noi
la ce folos pentru planeta animale planete si cei ce chiar produc ridichi struguri cand ei nu au nevoie de bnaii nostri plasticile noastre impozitele noastre nebunia noastra cu politia si armata pe care le tirmitem peste ei sa ne dea impozit sa ne platesca plastice
sa accpete plastice sa nu faca troc sa nu dea branza la schimb pe frigider ci sa platesca 25% tva cand vinde branza plus alte impozite si taxe
si sa mai platesca si cel care a fabricat frigiderul cel putin 25 % tva si alte taxe cand vinde frigiderul respectiv
asa ca jumatate din bani i-a luat din start astia care freaca menta in interiorul globului de cristal care nu fabrica nici un frigider
care primesc ajutor social sa traiasca

| danbnz a răspuns:

Pana creste rubla poate iti cresc nepotii.

| Brizbriz a răspuns (pentru danbnz):

Loool, tare, unde mai pui ca e si realistahee hee

| RxTx a răspuns (pentru Brizbriz):

Unii oameni trag droguri pe nas altii ii dau pe doroantiste altii pe pacanele sau pariuri,
vreau sa pariez si eu 200 euro in ruble
daca cumva descopera cineva a america nu are nici o valoare pentru ca au prea multe zgarienori cu oameni care nu produc o sapa un burghiu o lopata o panza de polizor cu disk flexibil si totul revine la meritocratie adica daca stii poti si fabrici ceva cu inteligenta abilitatile si cunostintele tale din materialele resursele tarii tale atunci esti valoros. si toti cei ce traiesc doar din speculatii si ajutoare sociale vor fi lasati sa se omoare intre ei pentru ca conform piramidei lui maslov si sociologiei orasele sunt facute doar ca sa ajute producatorii cu un figider cu un spatiu de depozitare cu o piata unde sa poata face troc sau cu un utilaj care sa le usureze munca in fabricarea de piele haine...
dar nu asa sute de etaje de consumatori pe verticala care vor sa manance sa manance sa manance fara sa fabrice fara sa ofere nimic in schimbul vietii lor
ncii o vanata nici o rosie nici un castravete
de ce sa mai fie lasati sa traoasca cei ce nu lucreaza macar intr-o fabrica
esti pe ajutor ocial de o gramada de timp a venit timpul sa fii eutanasiat ca nu ai dat dovada in ultimii 3 ani ca ai fi util societatii iar oganele tale sa fie oferite muncitorului care pune usturoi in pamant celui care munceste in banda sa fabrice masti de gaze
ingienrului electronistului automatistului care intretine utilajele echipamentele masinariile din fabrici si uzine
de ce sa mai ai tu ficat al ce iti trebuie daca tu nu ai oferit nimic societatii in ultimii 3 ani!?

| RxTx a răspuns (pentru danbnz):

Poate sa cresca peste noapte uite iau rusii ucraina scoat de acolo un diamat mai vaooros de cat tara mai scot niste uraniu si niste fier
si gata plus petrolul si gazele din marea neagra 20% din marea neagra
asa ca atunci o sa creca rubla ca opresc gazele si se milogesc astia din UE sa le dea si lor niste gaze si le da gaze si renuta UE la toate sanctiunile si uita toata galceava
si gata creste rubla in 2 zile si mai mult de cat a fost inainte
tu stii ca tot fierbetonul care se foloseste in toate costructiile din UE vine doar din rusia si Ucraina!?
Tu stii ca tot minereul de fier care e foloseste la fabricarea fierbetonului vine doar si numai din Ucraina.
Tu stii ca UE poate ajunge la saturatie si o sa vrea sa scape de mafioti si de racheti sa ii mai trimita casa la ei si asa ca este posibil sa bata palma cu rusii sa isi ia ucraienineii din UE acasa si sa ramana doar femeile pe aici doar alea bune de facut copii.
Tu stii ca exista posibilitatea ca sa existe rasisti si xenofofi la butoane asa ca poate ca sau saturat de islamisti negri si asiatici asa ca au avut urgenta nevoie de femei crestine care sa ia locul imigrantilor pe care nu ii mai suportau si poate ca au dat spaga si s-au inteles la nivel mondial sa faca teatrul acesta un fel de circ ca sa ia femeile de acolo.

| danbnz a răspuns (pentru RxTx):

Dar tu stii pe ce lume traiesti?
Ai un pdv interesant dar gresit.
Ai uitat de China...

| RxTx a răspuns (pentru danbnz):

Nu ma intereseaza china nici nu vreau sa aud ca exista
eu vreau ruble rusesti
si nu stiu de unde se cumpara
ca eu cred ca intr-o singruă secundă există posibilitatea să zică putin că își cere scuze și că vrea să facă pace și să revină totul la normal
așa că exact în aceiași secundă să se repare cursul lor valutar și eu să îmi dublez banii pentru că acum rubla este jos d etot
dar când o să zică hai că am glumit
făceam și eu gălăgie că mă enervau americanii care se apropiaseră de mine mult prea mult și eu am alergie la americani
așă că dacă și ei au înțeles că nu îi suport și că aș vrea să păstreze distanță
hai să fie bine pentru toată lumea și gata

| RxTx a răspuns (pentru danbnz):

Este posibil ca intr-o singură secundă să se repare totul.
să zică piua
păstrați distața
lăsați ucraina să fie așa de spațiu de siguranță ca să nu ne călcăm pe nervi unii pe alții
si să facem pace și acum în acest moment hai să trecem la cursul valutar dinainte ca și când nimci nu s-ar fi întâmplat.
și americanii să fie de acord să nu ii mai streseze pe rusi si rusii să fie de acord să nu mai ii streseze pe americani.
si gata sa se repare cursul valutar intr-o singură secundă

| Gabriel86 a răspuns:

Ai mai găsit ruble pe undeva, eu am cautat atât fizic pe la bănci cât și online. Nimeni nu vinde.