| Bogdan009 a întrebat:

TPU sall - Cum pot sa scot banii de pe adf.ly si sa-i bag pe paypal. Am cont am tot ce trebuie. dar nu stiu unde sa dau!

Răspuns Câştigător
| AdrianoB a răspuns:

Salutare!
Nu trebuie sa ii bagi tu. Bani iti vor fi transferati automat atunci cand va veni ziua de plata, daca ai in cont mai mult de 5 $. Platile se fac o data pe luna, automat.
Urmatoarea data de plata acum este pe 5 Noiembrie.
Ai grija ca adresa ta de PayPal sa fie corecta.
Succes!

| Bogdan009 explică (pentru AdrianoB):

Dar cu intra baii pe adf.ly? ca nu para inteleg. cel care viziteaza trebuie sa aiba cont?

| AdrianoB a răspuns (pentru Bogdan009):

Salut,
Adf.ly este o platforma de publicitate.
Tu, ca advertiser, ai cont acolo si poti folosi adfly pentru a-ti scurta linkurile da? De exemplu, ai un link foarte lung, te duci pe adfly si il scurtezi si folosesti acel link scurtat oriunde ai tu nevoie sau oriunde vrei.
Cand cineva da click pe acel link scurtat, adfly le prezinta o reclama de cateva secunde inainte, si dupa aceea ii redirectioneaza catre linkul tau original.
Pentru ca cel care a dat click pe linkul tau a vazut reclama prezentata de adfly, tu vei fi platit de catre ei pentru treaba asta nu stiu cati centi. Centii astia se acumuleaza la tine in cont si cand ai mai mult de 5 $ vor fi trimisi in contul tau de PayPal automat la o anumita data.
Deci, cu cati oameni dau mai multe click-uri pe link-urile tale scurtate cu adfly si vad reclamele puse de ei, cu atat mai multi bani vei face tu.
Si nu trebuie ca cei care dau click pe link-urile tale sa aiba cont la adfly, numai tu trebuie sa ai.
Bafta!

| Bogdan009 explică (pentru AdrianoB):

Au intrat cateva persoane care le-am dat link si nu mi-a pus nici un ban sa viw.de asta spunam. mersi ori cum