| RazzyFUnik a întrebat:

Unde ne mai putem angaja noi tinerii?
In ce domenii, pe ce posturi? Voi cum v-ati gasit loc de munca?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Aplica pentru programul "Primul tau loc de munca Eures" :
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=993

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu sa gasesti un loc de munca indiferent ca esti tanar sau nu, pune mana sa inveti un limbaj de programare, astea se cer tot timpul

| RazzyFUnik explică (pentru anonim_4396):

Am incercat cu niste studii in domeniu, mi-ar placea sa pot lucra si ca tehnician IT, dar mai am nevoie de cunostinte pentru programare ( de cineva care sa imi mai dea un mic sfat cand sunt in impas cv in genul acesta). Sunt constient de ce spui tu dar de unul singur cam greu sa reusesti

| iKronstadt a răspuns:

După cum văd eu mersul treburilor în țara asta, voi tinerii, vă puteți angaja (cu forța chiar) la săpat șanțuri/fundații/canale/alte chestii extrem de grele, pentru trezirea la realitate. Să vedeți și voi cum se câștigă banu' DIN GREU fără să ai specializare bună într-un domeniu anume, ca apoi să apreciați ce eforturi fac părinții voștri pentru a vă crește fără griji. Toți vreți un venit ușor, pe moment, fără prea multă bătaie de cap, dar habar n-aveți în ce lume dură trăiți.

| cei7pitici a răspuns:

Poti face cateva cursuri, ospatar, barman, bucatar, stilist etc Eu sunt ospatar nu castig cine stie ce dar se mai adauga mult si din ciubucuri castig undeva la 1000 lei pe luna fara salariu.BAFTA

| Boanta_Bogdan_1991 a răspuns:

Salut ..incearca un videochat ca se dau bani frumusei ..nu te evde nimeni din Romania.

| RazzyFUnik explică (pentru Boanta_Bogdan_1991):

Nu am gasit decat o firma in Buc care ang baieti, insa la plata era cam fake( plateau in dolari salariu era pe 2 tipuri numai comision sau 5 mil+comision, dupa tura de munca vroiau sa fac curat in camera si sa stau sa dezinfectez aparatura, turele erau puse cam aiurea cv gen 5-14-23 mai ales pentru mine care trebuia sa traversez orasul, nici nu a existat interviu sau etc mi-au aruncat cateva hartii sa le citesc si apoi puteam pleca). Daca ai o recomandare buna sunt deschis si recunoscator tongue