| Copila2016 a întrebat:

Unde se poate angaja tata doar cu buletinul? Fara acte.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De exemplu, la gunoieri.
Au echipament de protectie, se castiga bine, chiar daca multi se feresc de "mirosuri".

| sierra1 a răspuns:

Nu-l lăsa să se angajeze aşa. Măcar tu fii isteaţă dacă tacă-tău nu vrea.

| minrest a răspuns:

Agent de paza. Ce acte, mai precis, nu are?

| minrest a răspuns:

Asta este actul de care are nevoie pentru orice munca necalificata, CI, pentru ca acolo sunt toate informatiile necesare, faptul ca are adresa legala, date prin care poate fi verificat, orice. Iar pentru ce necesita incredere, ii mai trebuie cazier, care se scoate de la Politie.

| MAGIEINVERSA a răspuns:

Din pacate Romania nu are astfel de lucuri. Daca te-am ajutat te rog sa imi dai funda.

| suntserios a răspuns (pentru MAGIEINVERSA):

Crezi ca muncitorii necalificati de pe santier spre exemplu duc cinci dosare cu documente la angajare sau?

| minrest a răspuns (pentru suntserios):

Da, normal. Trebuie sa isi duca actele de studiu, adica diploma de bac, o licenta sau mai multe, diploma de master, modulul psiho-pedagogic pentru cazul in care ii pune sa predea, acte documentand gradele de salahor specializat, si, facultativ, teza de doctorat si scoala post doctorala. Daca totusi nu au, le trebuie exact cardul de identitate.

| SenZTime4U a răspuns:

Poti incerca sa faci bani prin intermediul unui program numit EarnMoney, care iti da un bonus de 10 dolari pentru start si intre 0.5 si 10 dolari pe zi in functie de puterea calculatorului/laptopului tau.

Aici este link-ul de unde poti descarca aplicatia.Te poti uita pe Youtube pentru a te convinge ca aplicatia nu este un scam
https://earnmoney.download/?id=277421

| Iblue a răspuns:

Daca are buletinul, isi poate recupera si celelalte acte mergând la politie

| TreflăDe3 a răspuns:

Nu poate să facă acest lucru.

| AlachHhHhHhHhhHHhHhHHhHhH a răspuns:

Cersetor in Franta la magazine.