| DAS a întrebat:

Unde trebuie sa merg si ce acte trebuie sa fac ca sa transcriu o masina pe numele meu? Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu contractul de vanzare-cumparare si actele masinii, mergi la Impozite si taxe si apoi la Inmatriculari. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

La sediul de inmatriculari auto e in orasul tau intrebi si tu lumea si iti va spune unde trebuie sa mergi actele necesare sunt: Buletin, actele masinii (toate). Si uitasem sa iti spun, titularul actual al masinii trebuie sa vina cu tine ca sa semneze niste acte fiind de acord ca tu sa fi noul proprietar.