| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o masina inmatriculata si urmeaza sa o transcriu pe numele meu. La RAR trebuie sa merg cu masina pentru identificare, sau numai cu actele?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fii sigur ca trebuie sa mergi cu masina. Se face comparatie intre acte si masina. Se verifica niste elemente.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Am facut o mica incurcatura cand am cumparat masina. Am facut contractul de vanzare-cumparare pe numele meu, iar dupa ce am aflat ca dau 1200 de lei/an la asigurare, am facut iar contract de v-c cu mama. Pe talon a ramas la rubrica ''instrainat'' numele meu. Se poate sa am vreo problema in vederea eliberarii certificatului de la RAR?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu chestia asta. Imi pare rau!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai normal ca te duci cu masina, ce vrei sa identifice?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Faci intai programare, astepti cel putin 2 saptamani si te prezinti cu masina cu actele si bani in buzunar.

| Salontanul a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Da. Faci programare: http://pro.rarom.ro/programari.asp
Nu stiu cat astepti ca eu am fost demult.