| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Va Salut. Urmează să mă angajez ca ospatar si o sa lucrez de la 15:00 până 00:00, apoi o zi liberă ( 1 cu 1 ). Cat sa cer salariu. Eu m-am gandit la 1500. E prea putin sau prea mult?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cere cât vrei. Șeful îți va da cât vrea. Negociați "tips"-urile. S-ar putea să fie mai mari ca salariul!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Negocierile de salariu se fac numai la firmele mari, ca ospatar patronul o sa iti dea minimul pe economie. Daca nu iti convine isi gaseste pe altcineva, cam asa merg lucrurile cu astia