| Andrəi a întrebat:

Vouă nu vi se pare ciudata arhitectura de la mine din oraș? Am avut amanet lângă 3 case de pariuri, prima era la 2 m de amanet, cealaltă peste strada la 8 și ultima era la 15 m, tot lângă astea am sala de forță (slabit în general) la o clădire la etajul 1, și la parter cum cobori scările e brutărie laughing)
Pe lângă parcuri nu sunt magazine și e doar un peco cu niște preturi de mai bine stai acasă sau cumperi de pe drum.
Mereu stau și ma gândesc ca e ciudat sa ai amanet lângă casa de pariuri,scoate ceva omu' vine își ia lanțul, etc.
Pierde omu' lanțu și mai pierde și banii la păcanele, e win-win situation.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si ce legatura are asta cu arhitectura?

| darrio2007 a răspuns:

Ce spui tu nu are nici o legatura cu arhitectura.

„Arhitectura (din latină: architectura, din greacă ἀρχιτέκτων arkhitekton „arhitect", din ἀρχι, arché- „bătrân", „șef" și τέκτων, tekton - „creator", „făuritor"[1][2]) este atât procesul, cât și produsul de planificare, proiectare și construire a clădirilor și a altor structuri fizice. Arhitectura este arta și știința de proiectare a clădirilor și a unor structuri de construcție."

| Aube a răspuns:

Arhitectura e una, lantul de "oferte" de pariuri, amanet si alte moduri de a pierde bunuri/bani e cu totul altceva.
Probabil locuiesti intr-o zona saraca, unde oamenii traiesc din vanzarile lucrurilor din casa. Iar pacanelele, sunt la fel de tentante pentru un castig usor si fara munca. Pierzand acolo (ca se pierde, nu se castiga), fugi iar la amanet sa mai vinzi ceva. Nu cred ca se mai recupereaza, pe fondul lipsei de bani.